Aktuality
Nejbližší pořádané akce
Více pořádaných akcí
Domovská stránka > Aktuality > Vychází kniha "Malšovice"

Vychází kniha "Malšovice"

Vychází kniha "Malšovice"

Kniha o Malšovicích bude krásným dárkem

Další knihu z historie Hradce Králové, tentokrát věnovanou části Malšovice, sepsala autorská dvojice Zdeněk Doubek a Helena Rezková. Křest knihy se uskutečnil ve čtvrtek 13. prosince v přednáškovém sále Knihovny města Hradce Králové v Tomkově ulici 177. V knihkupectvích je k dostání od 17. prosince. 
Dočtete se v ní mnoho zajímavého o mlýnech, malšovických lázních, škole i historii několika rodin. Velice bohatá byla také činnost zdejších spolků – hasičů, loutkářů, divadelníků, sokolů a dalších sportovců, ale také okrašlovacích spolků, v knize jsou i krátké životopisy významných osobností. Velkou a unikátní kapitolou je historie protifašistického odboje v obci za druhé světové války, kterou vybádal a sepsal právě Zdeněk Doubek. Celou knihou se pak jako modrá nit proplétají události spojené s řekou Orlicí, která patří se svými rameny, plovárnami a častými povodněmi odpradávna nerozlučně k životu Malšovic. Zdeněk Doubek při psaní knihy čerpal také z několika soukromých kronik, které nebyly dosud publikovány. 
„Při psaní knihy jsme měli tentokrát jednu velkou výhodu – Zdeněk Doubek patřil se svou rodinou po více než třicet let mezi „Malšováky“ a prožil zde nejkrásnější léta svého dětství a mládí. Jeho vzpomínky a popis toho, jak vypadal život v Malšovicích po 2. světové válce, považuji za jednu z nejpůvabnějších kapitol celé knihy,“ podotýká Helena Rezková.

Kniha formátu A4 má 224 stran, texty doplňuje 453 fotografií a soubor historických map. Její vydání finančně podpořilo statutární město Hradec Králové a Skupina ČEZ.

Agentura Regiona - kompletní mediální služby pro firmy, města i malé obce. S námi budete na očích.
© 2011  |  Regiona  |  Helena Rezková, Vlkov 114, 551 01 Jaroměř  |  +420 725 005 606  |  hrezkova@seznam.cz
Webdesign a redakční systém animato.png optimato.cz